Prezentacja dobrej praktyki

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dobrej praktyki przygotowanej przez koordynatora sieci I - Panią Helenę Skomorowską.

Pierwsze spotkanie Sieci I w roku szkolnym 2014/2015

Czas i miejsce: 17.09.2014 r. Starostwo Powiatowe.

Prowadzący: koordynator sieci, Helena Skomorowska.

W spotkaniu uczestniczyła Anna Dudek, specjalista ds. wdrażania i monitoringu.

Tematyka / treści: Spotkanie robocze, informacyjno-organizacyjne.

Podczas spotkania:

• Omówione zostały sprawy organizacyjne; uczestnicy otrzymali materiały (zbiór narzędzi wspierania rozwoju „Coaching”, opracowany przez Ł. T. Marciniak, S. Rogala-Marciniak).
  • Koordynator omówił zmiany w doskonaleniu nauczycieli (nowe zadania poradni psychologiczno-pedagogicznych , bibliotek pedagogicznych i ośrodków doskonalenia nauczycieli), Anna Dudek, dyrektor PODN odpowiedziała na szczegółowe pytania uczestników.
  • Zaprezentowano sieci nauczycielskie funkcjonujące w ramach projektu oraz sieci planowane (językowa, dyrektorska i sieć nauczycieli klas młodszych).
  • Przedstawiono korzyści i określono potrzeby rozwojowe grupy.
  • Odnowiony został kontrakt.
  • Ustalono terminy spotkań.

Planowane terminy spotkań sieci w drugim roku projektu: o godz. 11.00 - 4.11.2014 r. (spotkanie z ekspertem); 3.12.2014 r. (spotkanie z ekspertem); 9.01.2015 r. (spotkanie z ekspertem); 4.03.2015 r. (spotkanie z ekspertem); 25-26.04.2015 r. (wyjazdowe)spotkanie z ekspertem); 10.06.2015 r. (spotkanie robocze, podsumowanie rocznej pracy).

Zapraszamy do naszej sieci dyrektorów szkół objętych wsparciem w ramach projektu „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Lubelskim”.

Tworzymy zaprzyjaźnioną grupę dyrektorów. Jesteśmy gotowi przyjąć nowe osoby, które zechcą korzystać z wiedzy ekspertów, dzielić się z nami własnym doświadczeniem, publikować opracowane samodzielnie lub w grupie materiały, wypowiadać się i dyskutować na forum sieci. Czekamy na Was. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Można też zgłosić swój akces za pośrednictwem SORE albo bezpośrednio w biurze projektu: ul. Karłowicza 4,  II piętro,
20-027 Lublin, tel. 601-53-26-35

Wszystkich nowych członków sieci prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej na stronie: www.bpe.powiat.lublin.pl . Należy ją przesłać do biura projektu lub oddać bezpośrednio koordynatorowi sieci na najbliższym spotkaniu. Informacje o terminach spotkań są dostępne na naszej stronie internetowej

Notatka z piątego spotkania z ekspertem

Czas i miejsce: 10 i 11 maja 2014 r.; Nowy Brzesk; spotkanie wyjazdowe.

Tematyka / treści: Grupa uczestniczyła w spotkaniu z koordynatorem analogicznego projektu, realizowanego w powiecie brzeskim. Uwagi koordynatora oraz możliwość wymiany doświadczeń była dla nas cenna przede wszystkim dlatego, że powiat brzeski jako jeden z pierwszych rozpoczął projekt i zdobył doświadczenia, z których można było wyciągać wnioski.. W programie wyjazdu były spotkania z ekspertem (każda sieć realizowała inny temat), czas na integrację grupy oraz zwiedzanie miejscowych atrakcji turystycznych.

Spotkanie z ekspertem - prowadzący: Małgorzata Nowak

Tematyka / treści:Public relations w pracy dyrektora szkoły. Część I: Wizerunek szkoły, public relations – teoria (definicje, terminy, modele; formy public relations w szkole).

Notatka z szóstego spotkania z ekspertem

Czas i miejsce: 10 i 11 maja 2014 r.; Nowy Brzesk; spotkanie wyjazdowe.

Tematyka / treści: Grupa uczestniczyła w spotkaniu z koordynatorem analogicznego projektu, realizowanego w powiecie brzeskim. Uwagi koordynatora oraz możliwość wymiany doświadczeń była dla nas cenna przede wszystkim dlatego, że powiat brzeski jako jeden z pierwszych rozpoczął projekt i zdobył doświadczenia, z których można było wyciągać wnioski. W programie wyjazdu były spotkania z ekspertem (każda sieć realizowała inny temat), czas na integrację grupy oraz zwiedzanie miejscowych atrakcji turystycznych.

Spotkanie z ekspertem - prowadzący: Małgorzata Nowak

Notatka z czwartego spotkania z ekspertem

Czas i miejsce: 11 kwietnia 2014 r.

Prowadzący: Ekspert, Bożena Mojek-Król.

Tematyka / treści:Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie prawa pracy w tym kierowania zespołem pracowników. Zasady budowania stosunków interpersonalnych. Zadania dyrektora w zakresie prawa pracy (umowa o pracę, wypowiedzenie i świadectwo pracy, kary kodeksowe dla pracowników, Kodeks pracy a Karta Nauczyciela, dokumenty i regulaminy związane ze szkołą jako zakładem pracy). Podstawowe obowiązki dyrektora w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy. Rodzaje umów o pracę, przyczyny i sposób wypowiedzenia stosunku pracy z karty nauczyciela i kodeksu pracy. Regulamin pracy, regulamin wynagradzania, system kar i nagród pracowniczych regulamin świadczeń socjalnych i zdrowotnych